Na twee dagen regen is het water in de nevengeul ook aardig gestegen en staat het water inmiddels in de stuw. De ganzen maken zich niet druk om al dat water ze stappen gewoon in de boot als het te gek wordt.
Van Lenthe is druk bezig met een nooddijkje aan te leggen zodat het water niet op de tijdelijke weg stroomt. Het waterschap kwam gisteravond nog met een waarschuwing! Regenval zorgt voor overvolle sloten en een waarschuwing voor de Vecht. Ook in het gebied van Waterschap Groot Salland heeft het in de afgelopen dagen veel geregend.
Dit geldt zeker voor zowel het Nederlandse stroomgebied van de Vecht als voor het deel dat in Duitsland ligt. De gemalen van het waterschap draaien in de IJsseldelta op volle toeren en met maximale capaciteit om het water weg te pompen. Dit is ook nodig in het gebied Nieuwleusen, Rouveen, Staphorst. Hier stromen op veel plekken de waterbergingen vol
















