Waardering voor mantelzorgers

De gemeente Ommen toont waardering voor het werk van de vele mantelzorgers. De gemeente biedt mantelzorgers ook dit jaar een Ommer cadeaubon van 50 euro aan. Aanvragen kan van maandag 12 tot en met maandag 26 oktober via het digitale aanvraagformulier van Carinova. Het is ook mogelijk een papieren aanmeldformulier op te halen in het gemeentehuis of de bibliotheek.

Net als vorig jaar kunnen ook jonge mantelzorgers (6-24 jaar) een aanvraag doen. Aanvragen kunnen eveneens door anderen worden gedaan.

Een mantelzorger is een familielid, partner, vriend of kennis die langdurig en intensief voor zijn naaste zorgt. Om in aanmerking te komen voor de waardering dient de mantelzorger in de gemeente Ommen te wonen en langer dan drie maanden en minimaal acht uur per week mantelzorg te verlenen.

Het Mantelzorgnetwerk Ommen verzorgt het aanvragen, toekennen en uitreiken van de waardering namens de gemeente Ommen. Per persoon wordt één cadeaubon verstrekt.

De waardering wordt dit jaar uitgereikt op maandag 9 en dinsdag 10 november. Als u de waardering toegekend krijgt, ontvangt u uiterlijk 2 november een uitnodiging. Heeft u geen bericht ontvangen of heeft u vragen over de mantelzorgwaardering? Neem dan contact op met het Mantelzorgnetwerk Ommen via 06-51003180 of info@mantelzorgnetwerkommen.nl.

Mantelzorgers zijn van onschatbare waarde. Dankzij mantelzorg kunnen mensen vaak langer thuis blijven wonen en contacten met hun eigen omgeving blijven onderhouden. Als mantelzorger komt er veel op u af. Het kost tijd en energie om de zorg en ondersteuning af te stemmen, praktische zaken te regelen en zelf in balans te blijven.

Tips over fietsendiefstal zijn welkom; politie toont beelden

Ommen – Twee mannen hebben twee e-bikes gestolen bij een woning aan de Herikstraat in Ommen. De diefstal vond enkele weken geleden rond vier uur ‘s nachts plaats. Nu zijn beelden vrijgegeven om de zaak op te lossen. Een link naar de foto’s en een filmpje staat onderaan dit artikel.

De fietsen stonden stevig op slot onder een carport. Toch zagen de daders in korte tijd kans om de e-bikes mee te nemen.

Signalementen

De ene verdachte is vermoedelijk tussen de 18 en 30 jaar oud, heeft een slank postuur, draagt een sikje, is 1.70 tot 1.80 meter lang. Hij droeg een zwarte cap met de letters ‘L’ en ‘A’ en zwarte bovenkleding met op de rug de tekst ‘AMIRI’, een donkerkleurige broek en lichte sneakers. De andere verdachte is van dezelfde leeftijd, heeft een normaal postuur, is 1.65 tot 1.75 meter lang. Hij droeg een wit of lichtkleurig trainingspak met een zwarte ritssluiting en donkere sneakers.

E-bikes

De twee zwarte e-bikes zijn allebei van het merk/type Prophete Stack 1.3. Het bouwjaar is 2024. De framenummers zijn 1100010640 en 1100010331. Een van de fietsen heeft een kapot spatbord, dat is gerepareerd met een tiewrap.

Elke aanwijzing kan van belang zijn voor het onderzoek. Wie tips heeft, kan bellen naar de gratis tiplijn, 0800-6070. Ook is anoniem bellen mogelijk via Meld Misdaad Anoniem, 0800-7000 of via de website meldmisdaadanoniem.nl. Gebruikmaken van het tipformulier op de politiewebsite kan ook.

Foto’s en beelden, zie deze link.

Concert in Vilsteren

Vilsteren – Vrouwenensemble Quodlibet uit Vilsteren en het Herenkoor Luttenberg verzorgen op zondag 1 november een concert in de H. Willibrorduskerk in Vilsteren. Het concert begint om 15.00 uur. De entree is gratis, maar er is wel een collecte.

Herenkoor Luttenberg onder leiding van Helma Jalink is een traditioneel kerkkoor, dat vooral gregoriaanse gezangen ten gehore brengt. De begeleiding is in handen van pianist/organist Roel Praas. Vrouwenensemble Quodlibet staat al 35 jaar onder leiding van Wim van Lenthe. Bert Bootsma (piano) en Leonardo van Lenthe (percussie) zorgen voor de begeleiding.

De koren brengen afzonderlijk liederen ten gehore én treden ook samen op. Het programma is heel gevarieerd, van ingetogen klassieke werken en traditionele gregoriaanse gezangen tot eigentijdse muziek.

Foto: Google Maps

Ingrid Timmer nieuwe burgemeester gemeente Ommen

Ommen – Zojuist is in de raadsvergadering bekendgemaakt dat Ingrid Timmer wordt voorgedragen als burgemeester van Ommen.

Zij sloot, zo liet raadslid Bas van der Velde namens de vertrouwenscommissie weten, het beste aan bij de profielschets. De 52-jarige Ingrid Timmer woont in Zutphen en is momenteel waarnemend burgemeester van Rozendaal nabij Arnhem, de kleinste gemeente qua inwonertal op het vasteland. Eerder was zij wethouder in de gemeente Brummen en zij is oorspronkelijk afkomstig uit het onderwijs.

Naar verwachting vindt de installatie van de nieuwe burgemeester plaats op donderdag 21 januari plaats.

De vertrouwenscommissie maakte een selectie uit 36 sollicitanten en voerde gesprekken met de overgebleven kandidaten. De nu aanbevolen kandidaat wordt voorgedragen aan de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. “We mogen trots zijn”, aldus Bas van der Velde, “dat zoveel mensen burgemeester van Ommen wilden worden.”

In april van dit jaar nam Hans Vroomen na acht jaar afscheid als burgemeester. Momenteel is Annemiek Jetten waarnemend burgemeester.

Boerenmarkt in Vilsteren

Vilsteren – Elke derde zaterdag van de maand, steeds van 11.00 tot 16.00 uur is het tijd voor de Boerenmarkt Vilsteren. De eerstvolgende markt vindt plaats op zaterdag 17 oktober.

Het draait om streekproducten, zo duurzaam mogelijk geproduceerd en op ambachtelijke wijze verwerkt. Het gaat om onder meer melk, vlees, graan, honing, groente, fruit en bloemen. De markt is te vinden op Landgoed Vilsteren nabij de kerk.

Vorig jaar nam het culinaire tijdschrift Delicious de markt op in de Top 100 van de allerlekkerste adressen in Nederland.

Meer informatie staat op de website en de Facebookpagina.

Eerste flexwoningen opgeleverd

Ommen – De eerste zeventien flexwoningen aan de Sportlaan in Ommen zijn opgeleverd. De bewoners hebben inmiddels hun sleutel ontvangen. Daarmee is extra woonruimte beschikbaar voor woningzoekenden die met spoed een passende woning zoeken. De zeventien woningen zijn onderdeel van een groter plan voor in totaal vijftig flexwoningen in Ommen. De verdere ontwikkeling van het project wordt de komende periode voortgezet.

Deze tijdelijke huurwoningen zorgen ervoor dat extra woonruimte beschikbaar is in de gemeente Ommen. Vechtdal Wonen verhuurt de woningen aan de mensen die dringend een huurwoning nodig hebben, maar nog niet lang genoeg ingeschreven staan. Tegelijkertijd is meer nodig om de woningnood structureel aan te pakken.

Lees verder »

Bibliotheek biedt hulp bij digitale vragen

Ommen – Tegenwoordig moet bijna alles online geregeld worden. Dat is niet voor iedereen gemakkelijk. Bibliotheek Salland helpt graag met digitale vragen. De hulp is gratis en je hoeft geen lid te zijn van de bibliotheek.

Bij het Digitaal Café kunnen vragen worden gesteld over het gebruik van je computer, tablet, smartphone en de bijbehorende programma’s en apps en kan je informatie en advies krijgen over het volgen van een cursus. Ook het Informatiepunt Digitale Overheid is beschikbaar.

De data en tijden in Bibliotheek Ommen zijn: dinsdag 6, 13, 20 en 27 oktober van 10.00 tot 12.00 uur en woensdag 7, 14, 21 en 28 oktober van 14.00 tot 16.00 uur.

Foto: Google Maps

“Zorg voor een stip op de horizon”

Ommen – “Zorg voor een stip op de horizon. Stel de vraag welke ideeën kansrijk zijn.” Dat is de boodschap die de Rekenkamer Ommen de gemeenteraad meegeeft met betrekking tot recreatie en toerismebeleid in de gemeente Ommen. Het college gaat mee met de adviezen. Bespreking van het rapport staat op de agenda van de vergadering van de raadscommissie op woensdag 7 oktober vanaf 19.30 uur.

Uitdagingen

De onafhankelijke Rekenkamer deed op verzoek van de raad onderzoek naar dit beleidsterrein. Recreatie en toerisme zijn belangrijke pijlers in de lokale economie. “Ondanks een zichtbaar herstel in het aantal toeristen en uitgaven na de coronajaren zijn er nog uitdagingen”, aldus de Rekenkamer. Als voorbeeld wordt de onevenwichtigheid in bezoekersaantallen genoemd: veel bezoek in de zomer en veel minder in de winter. “In de zomer ontstaat druk op de kernen in de gemeente, er zijn personeelstekorten en er zijn negatieve effecten op natuur en problemen met het winkelbestand”, zo staat in het rapport.

Lees verder →

Provinciale subsidie voor lokale initiatieven

Initiatiefnemers kunnen vanaf maandag 5 oktober 9.00 uur een subsidie van 1000 tot 3500 euro aanvragen voor plannen voor kleine maatschappelijke initiatieven in hun dorp of buurt in Overijssel. Een formulier voor de aanvraag staat vanaf dat moment op de website, bereikbaar via deze link. Op de website staat alvast meer informatie. Aanvragen kan tot 13 november 17.00 uur.

De regeling is bedoeld voor plannen die inwoners samen bedenken en uitvoeren. Het gaat om kleinschalige projecten die ervoor zorgen dat mensen zich meer betrokken voelen bij elkaar en bij hun dorp of buurt. Denk aan bijvoorbeeld een gezamenlijke maaltijden, vrijwilligersvervoer, een lokale klussendienst, een buurtmoestuin, een dorpsapp of een erfgoedproject. Bij erfgoed behoren onder andere (archeologische) monumenten, stads- en dorpsgezichten, cultuurlandschappen, gewoonten, gebruiken en ambachten.