Cursus ‘Reizen met het openbaar vervoer’ in Ommen

In de bibliotheek van Ommen vindt in de maand september een cursus ‘Reizen met het openbaar vervoer’ plaats. Dat staat te lezen op de gemeentelijke website.

 

“Voor sommige mensen is het al wat langer geleden dat ze gebruik maakten van het openbaar vervoer”, aldus de tekst. “Hebt u moeite met reizen met het openbaar vervoer of vindt u het allemaal een beetje overweldigend? Dan is de cursus van onze ov-ambassadeurs echt iets voor u. Door deze cursus van drie bijeenkomsten te volgen, waarvan de laatste een oefenreisje in de praktijk is, blijkt het vaak allemaal mee te vallen.” De cursus is dus in de ‘bieb’ aan de Chevalleraustraat 6 en vindt plaats op 9, 16 en 23 september. Ze duren van 14.00 uur tot aan 16.00 uur.

In drie bijeenkomsten wordt men wegwijs gemaakt in het reizen met het openbaar vervoer. Van het aanschaffen van een vervoersbewijs tot het plannen van een reis. “In de laatste bijeenkomst gaat u samen met de ambassadeurs het geleerde in de praktijk brengen door een stukje met de bus en trein te reizen. Men ervaart hoe gemakkelijk het reizen met bus en trein is.”

Deelname aan deze cursus is gratis. De reiskosten van het proefreisje zijn voor eigen rekening. De cursus is bedoeld voor 55-plussers. Meedoen aan deze cursus? Aanmelden is noodzakelijk. Stuur een mail naar ov-ambassadeur@ervaarhetov.nl of bel 038 – 45 40 130.

“De gemeente Ommen vindt het belangrijk dat haar inwoners zo lang mogelijk zelfstandig kunnen reizen. Daarom maken zij het mogelijk dat ov-ambassadeurs gedurende het gehele jaar activiteiten organiseren in diverse gemeenten.”

Kijk op www.ervaarhetov.nl/ov-ambassadeur voor meer informatie en een overzicht van alle activiteiten.

Voor vragen kan men bellen naar 038-45 40 130, of een e-mail sturen naar ov-ambassadeur@ervaarhetov.nl.

Artikel delen:
Gerelateerde berichten