Hardenberger Rick Brink plotseling overleden

Rick Brink uit Hardenberg, fractievoorzitter van het CDA in Provinciale Staten, is zaterdag plotseling overleden. Dit meldden meerdere media en dat heeft een woordvoerder van CDA Overijssel ook bevestigd tegenover diverse platforms.
Rick Brink is 38 jaar geworden.

Brink was bij de laatste provinciale verkiezingen lijsttrekker van het CDA. Door de opmars van BBB verloor het CDA, tot dan de grootste in Overijssel, de helft van de Statenzetels. In een reactie gaf hij toen aan de band met de achterban weer te willen herstellen.

Hij verwierf landelijke bekendheid in zijn rol als minister van Gehandicaptenzaken. De niet officiële ministerspost was een initiatief van KRO-NCRV. Brink, die vanwege een lichamelijke beperking aan een rolstoel gebonden was, werd verkozen in een live-uitzending van KRO-NCRV. Hij kreeg de meeste stemmen en werd door presentatrice Lucille Werner officieel beëdigd.
Brink, op dat moment al jaren politiek actief en fractievoorzitter van het CDA in de gemeenteraad van Hardenberg, voerde wekenlang een heuse campagne om de eerste minister van Gehandicaptenzaken van Nederland te kunnen worden.

Recent vroeg Brink op de site van CDA Overijssel nog aandacht voor tientallen Overijsselse sportverenigingen die in problemen dreigen te komen omdat ze veel geld hebben gestoken in het verduurzamen van hun accommodatie. Hij vroeg Gedeputeerde Staten of die bereid zijn om de sportclubs te ondersteunen, zodat hun voortbestaan gewaarborgd is en de duurzaamheidsdoelstellingen worden gehaald. Zelf was hij vrijwilliger bij HHC Hardenberg.
Zaterdagochtend sprak Brink nog bij de Oelemölle in zijn Hardenberg, in het kader van Nationale Molendag. Na het totaal onverwachte overlijden van Brink is de molen aan het eind van de dag in rouwstand gezet.
“Een unieke persoonlijkheid.” Die beschrijving voor Brink gebruikt Maarten Offinga, burgemeester van zijn woonplaats Hardenberg
Foto: ANP
Artikel delen:
Gerelateerde berichten