Al langere tijd vragen bewoners om een fietspad bij Groot Oever. Het gebied is populair bij wandelaars en fietsers en ligt midden in de natuur. Daarom wordt er goed gekeken hoe het fietspad kan worden aangelegd met zo min mogelijk invloed op het landschap.
De plannen gaan uit van een fietspad aan de noordkant van Groot Oever. De gemeenten hebben hierover overleg met de grondeigenaren. Zowel Hardenberg als Staphorst willen het fietspad aan deze kant van het gebied realiseren.
In het gebied liggen eeuwenoude houtwallen en leven veel dieren en insecten. “We willen deze natuur zo veel mogelijk behouden. Waar de aanleg toch invloed heeft op de natuur, wordt dit op een andere plek gecompenseerd”, zo staat te lezen op de website van Hardenberg.
Op dit moment vinden er ecologische onderzoeken plaats en zijn er gesprekken met grondeigenaren. Ook moet de procedure voor het omgevingsplan nog worden gestart. Dit proces duurt naar verwachting nog ongeveer twee jaar. De werkzaamheden kunnen daardoor op zijn vroegst in het najaar van 2027 beginnen.
Zodra er meer bekend is over de planning, delen de gemeenten dit met de omwonenden. Heeft u vragen? Dan kan men bellen op 14 0523.



