Wethouder Didi Dorrestijn reageert op hetzelfde digitale platform: “Ook in onze gemeente is het helaas moeilijk voor jongeren om een betaalbare huur- of koopwoning te vinden. We willen hier verandering in brengen. De woonwensen zijn samen met de jongeren in beeld gebracht om de volgende stap te kunnen zetten.”
Uit het onderzoek blijkt dat jongeren graag in de gemeente Hardenberg willen blijven wonen. Ze voelen zich er thuis, dichtbij familie en vrienden. Ook vinden ze het fijn dat er goede voorzieningen zijn. Jongeren zoeken vaak een woning waar ze langere tijd kunnen wonen. Ook als ze in de toekomst een gezin hebben.
Jongeren tot 25 jaar zoeken vaker een huurwoning. Jongeren boven de 25 jaar willen meestal een koopwoning. De meeste jongeren zoeken een woning tot € 355.000. Alleenstaanden zoeken vaak iets goedkopers.
Jongeren vertelden in de panelgesprekken dat ze weinig kans maken op een woning. “Er zijn veel reacties op huurwoningen. De vraag naar betaalbare koopwoningen is groot. De prijzen zijn de afgelopen jaren flink gestegen. De gemiddelde koopprijs was in 2023 € 349.000. Dat maakt het lastig voor jongeren om een betaalbare koopwoning te vinden.”
De maatregelen worden verder uitgewerkt in het nieuwe volkshuisvestingsprogramma dat voor de zomer van 2026 klaar moet zijn. “Maar wij zijn al lang aan de slag met betaalbaar wonen voor jongeren. Met deze maatregelen doen we daar nog een extra schepje bovenop.”



