Negentien jaar jong was Richard Hoeve toen zijn ‘hobby’ zijn beroep werd. Als jongetje was hij altijd al met hout bezig, maar in de bouw werken leek hem niks. Toen hij te horen kreeg dat meneer Den Uyl (ja, de neef van oud-politicus Joop) met zijn bedrijf wilde stoppen, was het mogelijk om het bedrijf over te nemen. Zo werd het bedrijf verplaatst van Tiel naar Ommen.
Op 1 mei 1990 begon Richard in een huurpandje aan de Haven Oost zijn bedrijf Hoeve Houtindustrie. Hij maakte/draaide houten tafelstandaards, jukjes en emmertjes voor poppen (souvenirs), kleine kantklosjes, knoppen en dergelijk. “In 1995 hebben we een bedrijfspand met woning gebouwd op het industrieterrein Alteveer in Ommen, waar we nog steeds actief zijn. Naast de tafelstandaards maken we ook steigerhouten en geïmpregneerde meubelen, bloembakken en dergelijke. voor zowel binnen als buiten. Wij maken alles op maat en staan open voor ideeën van klanten. Zo hebben we al veel leuke/unieke artikelen mogen maken. Samen met mijn vrouw Jolanda, Henk (die via Baalderborgh al zestien jaar bij ons werkt), thuiswerkers en stagiaires is het een mooi en gezellig bedrijf.”
Op 1 mei 2015 bestaat het bedrijf 25 jaar en zit het ook al 25 jaar in Ommen. “Wij willen dit vieren door in de maand mei 15 procent korting te geven op alle steigerhouten meubelen en bloembakken. Daarnaast houden wij zaterdag 16 mei open huis van 12.00 tot 17.00 uur. Dus kom vooral een kijkje nemen.”
Je vindt Hoeve Houtindustrie V.O.F. aan de Van Ruisdaelstraat 11 in Ommen. Meer informatie is verkrijgbaar via 0529-454605 of vind je op www.hoevehoutindustrie.nl





