Minibaan erbij voor werkzoekenden 55+

De CDA-fractie Ommen heeft schriftelijk vragen gesteld aan het College van B & W om na te gaan of een voorstel gedaan door CNV Vakmensen ook in de gemeente Ommen kan worden toegepast. Vakbond CNV Vakmensen heeft namelijk een voorstel gedaan om werkzoekenden 55+, met een bijstandsuitkering, meer kansen te geven op de arbeidsmarkt.

In een interview in een landelijk dagblad van medio november heeft de heer Piet Fortuin, vice-voorzitter CNV Vakmensen, dit voorstel toegelicht. Werkzoekenden van 55+, die thans een bijstandsuitkering ontvangen, hebben een uiterst somber toekomstbeeld. Dit zou kunnen veranderen, als de bijstand wordt omgezet in een participatie-inkomen en de betrokkene in de gelegenheid wordt gesteld maximaal 700 euro per maand bij te verdienen door middel van een minibaan. Deze minibanen zijn in Duitsland uiterst succesvol. Voor deze regeling zouden landelijk 200.000 mensen in aanmerking komen.

De CDA-fractie in Ommen ziet deze mogelijkheid als opstap naar een volledige baan, maar ook om deze groep ouderen meer perspectief te bieden op werk. Tegelijkertijd kan het ook dienen als een gewenning voor werkgevers. De Tweede Kamer heeft middels de motie Voortman, Kocer Kaya van 27 oktober gevraagd om meer experimentele ruimte in de participatiewet.

Artikel delen:
Gerelateerde berichten