Nieuwe subsidiemogelijkheden voor evenementen Hardenberg

De gemeente Hardenberg heeft het subsidiebeleid voor evenementen vernieuwd. Er zijn minder regels en het aanvragen gaat makkelijker. Jaarlijks is er 200.000 euro beschikbaar. Aanvragen van de evenementensubsidie is mogelijk vanaf 1 november. Dit alles staat te lezen op de gemeentelijke website.

Er zijn twee soorten evenementensubsidie:

  • Grote evenementen (minimaal 5.000 bezoekers): maximaal €10.000.
  • Reguliere evenementen (minimaal 500 bezoekers): maximaal €2.500.

De subsidie is nooit hoger dan 40% van de totale kosten. Een organisator mag per kalenderjaar één aanvraag per evenement doen, met een maximum van €30.000 per jaar. De evenementensubsidie mag niet gestapeld worden met andere gemeentelijke subsidies.

  • Het evenement vindt plaats in de gemeente Hardenberg.
  • De organisator is geen professionele partij met winstoogmerk.
  • Politieke evenementen zijn uitgesloten.
  • De organisator betaalt minstens 60% van de kosten zelf, bijvoorbeeld via entreegelden of sponsoring.
  • Subsidie is alleen voor organisatie- en promotiekosten die direct met het evenement te maken hebben.

Aanvragen kan van 1 november tot en met 31 oktober (in het volgende kalenderjaar), vanaf negen maanden voor de start van het evenement.

Gebruik hiervoor het formulier op www.hardenberg.nl/evenementensubsidie.

 

Artikel delen:
Gerelateerde berichten